Ārdurvis privātmājām vai dzīvoklim – veidi, tipi, kā arī to piemērošana

Home / Bez tēmas / Ārdurvis privātmājām vai dzīvoklim – veidi, tipi, kā arī to piemērošana

Nav svarīgi vai, piemēram, tās ir ārdurvis privātmājām vai dzīvoklim, viņām tomēr ir jāatbilst stingriem izturības nosacījumiem, jānodrošina pamatīgs drošības parametrs, pie tam jācenšas novērst nesankcionētas ienākšanas mēģinājumus. Pie tam gan durvis dzīvoklim, tā arī mājai jābūt ar atbilstošām siltuma noturīgām īpašībām, ergonomiskumu, ērtām lietošanā kā arī jāvar pasargāt no ārpuses trokšņiem. Pie tam ārdurvis privātmājām jau ir tāda mājas daļa, kurai jābūt ārēji skaistai, tā kā tās tiešām ir katras ēkas seja. Durvīm, kā tad dizaina elementiem, šeit labi jāiekļaujas kopējā interjerā un jābūt saskanīgam ar ēkas kopējo stilu.

Ārdurvis – kādi tad tipi eksistē?

Ieejas durvju konstrukcijas tiek klasificētas pēc to izejmateriāla, no kura tās taisītas: koks; metals jeb dzelzs; stikla; plastmasa. Pilnībā kokmateriālu durvis parasti tiek izmantotas reti, jo tās nevar nodrošināt pienācīgo drošības līmeni. Parasti tām sameklē vietu luksusa piepilsētas savrupmājās, dažnedažādās iestādēs un vietās, kur tad jau ir atbalsts vēl kādām aizsardzības sistēmām. Populārākās ārdurvis mājām būs no ozola masīva, bet tās ir ļoti dārgas.
Pieprasītākās jau ir metāla durvis dzīvoklim, kam ir drošība kā arī pietiekoša siltuma izolācija. Metāla ārdurvis ir smagi iekļūt kā arī viņas nevar aizdedzināt. Pats metāls jau ir noklāts jau ar dažādiem pretkorozijas savienojumiem kā arī var būt apšūts arī ar atšķirīgiem materiāliem, kā piemēram, mdf, pvc vai koka apšuvums, tāda veida ārdurvis dzīvoklim iespējams izvietot jebkurā interjerā.
Alumīnija durvis, kas tad parasti ir bīdāmas konstrukcijas, ir pieprasītas garāžās vai arī noliktavās, ka ieeja aizsargātā teritorijā un tamlīdzīgās vietās.
Stikla ārdurvis parasti tiek uzliktas tirdzniecības centros, birojos, biznesa centros un dažreiz dārgās mājās, bet kā jau otrās durvis.
Plastmasas ārdurvis privātmājām ir izmantotas diezgan reti, tā kā nespēj garantēt pienācīgo drošību un uzticamību to slēdzenēm.

Kāda veida ārdurvis dzīvoklim labāk būtu piemeklēt?

Izvēloties durvis, jau ir jākoncentrējas jau uz izvietojuma vietu, durvju mērķi un arī durvju ailes izmēru. Pirmkārt, ir jāizplāno, kur tieši ārdurvis privātmājām būs uzstādītas, kad būs vajadzīgas durvis dzīvoklim vislabāk, nenoliedzami, būs metāla vai kombinētās durvis, varētu izmēģināt arī augstas kvalitātes premium modeļus no koka, kur ir augsta pret ielaušanās klase. Un, kad tiek izvēlētas, ārdurvis, būtu jārūpējas par papildu drošību pret ielaušanos. Pirmām kārtām, tās jau ir īpašas slēptās metāla durvju slēdzenes, un biezāka dzelzs kārta. Nav noliedzams, ka, neviens tik un tā nav apdrošināts pret jebkāda veida ielaušanos, tomēr, jo pārdomātākas slēdzenes kā arī lielākas šīs ārdurvis, jo lielāka varbūtība, ka pats zaglis pazaudēs vairāk sava laika atvēršanai un pat varētu pilnīgi atteikties no uzlaušanas. Izvēloties ārdurvis, jau ir nozīmīgi arī izvēlēties labu siltuma izolāciju. Visbeidzot siltās metāla ārdurvis mājai būs daudz izdevīgāks ieguldījums nekā ar zemas kvalitātes izolāciju vai pat bez tās. Parasti privātajām mājām būs pietiekami pat metāla, koka kā arī kombinētie veidi.
Durvis dzīvoklim jāizvēlas, balstoties uz mitekļa kopējo stilu, materiāls šajā gadījumā nav tiešām būtisks kā stila nozīme. Klienti bieži izraugās dažādas dekora iespējas, piem., salīdzinoši pieprasīti būs paneļu durvis, kā arī veidi ar atšķirīgiem dizaina kokgriezumiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *