Kā nosaka meža vērtību?

Home / Bez tēmas / Kā nosaka meža vērtību?

Meži ir tie, ar ko Latvija mēdz atšķirties citu valstu starpā. Vēl par Latvijas pazīšanās zīmēm ir iespējams nosaukt jūru, tīrumus un arī zilos ūdeņus un skaisto dabu kopumā. Mūsu valstī meži pieder gan juridiskām, gan privātpersonām. Cilvēka darbības mežā un arī cirsmās, regulē Mežu likums. Mežu kā arī cirsmu pirkšana kā arī pārdošana ir ļoti ierasts darījumu tips un meža cenas ir atkarīgas no atšķirīgiem likumā noteiktiem aspektiem. Piedāvājumu iegādāties mežu vai arī cirsmu nav maz, turklāt visi apgalvo, ka nodrošina labāko cenu. Bieži vien redzam sludinājumus gan par to, ka mežus pērk, gan mežu piedāvā. Kas būtu jāzina par šāda tipa darījumiem, lai tas būtu izdevies? Kādi faktori kļūst noteicoši mežu un cirsmu pirkšanai un arī pārdošanai mūsu valstī? Uzzini vairāk šeit!

 

Kas regulē mežu cenu?

Rentablitāte noteikti ir viens no, ja ne pats galvenais cenu noteicošais rādītājs meža pārdošanā un, protams, pirkšanā.. Turklāt, šis aspekts ir nozīmīgs ne tikai tad, ja mežu iegādāsies vai arī pārdos valsts, bet arī privātpersona. Ja pārdodat cirsmu, svarīga ir koku kubatūra un, protams, kāda tipa mežā tā atrodas. Ja vēlaties pārdot savu meža gabalu Valsts mežiem, tad viņu interesēs kļūst iegūt meža zemes, kas ir pēc iespējas tuvāk citiem valstij piederošiem mežiem. Meža cenas visādā ziņā ietekmēs arī ceļu tuvums tam, paša meža atrašanās vieta, grāvju stāvoklis, mežaudze un zemes auglība. Mežu cenas par hektāru ietekmē arī pircēju skaits. Augtāku cenu pidāvājumu noteikti ir iespējams saņemt, ja ir daudz interesentu.

 

pārdod pārdot cirsmas?

Cirsmas pārdošana ir ļoti pierasts darījumu tips. Cirsmas cenas ir ļoti dažādas un arī to, tā pat kā mežus cenu, ietekmē dažād faktori, lielākoties meža veids kā arī atrašanās vieta, un arī vai izcirtumam seko jaunaudze. Cirsmu, pirms pārdošanas, jādasto – jāizmēra kubatūra kubikmetros, lietojot koku augstumu un caurmēru realitātē. Interesenti meža un, protams, cirsmu pirkšanai kā arī pārdošanai ir vienmēr, jo kokapstrāde mūsu valstī ir ļoti populāra.

 

Noteicošā mežu vērtība noteikti ir tas, kādi koki aug mežā un arī kur mežs atrodas. Mežu cena rodas kombinējot daudzus rādītājus un tā varētu sasniegt pat 8 tūkstošus eiro hektārā. Visvērtīgākie ir skujkoku meži, bet mazāk vērtīgie meži aug pie jūras kā arī upēm. Mežu novērtēšanu iespējams uzticēt gan privātiem speciālistiem, gan Valsts Mežu Dienesta darbiniekiem. Meža cenas Latvijā bieži tiek noteiktas vadoties uz Valsts Mežu Dienesta balstītiem izcenojumiem.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *