Kvalitatīva konstrukcija jumtam

Home / Bez tēmas / Kvalitatīva konstrukcija jumtam

Brīdī, kad būvniecības posms nokļūst jau pie tāda svarīga posma, piemēram, kā jumts mājai, būtu jānodrošina lielāka verība tādam posmam kā pats jumts. Šodien jumts īsteno ne vien aizsardzības funkciju mājai, bet tajā pat brīdī bez šaubām jau ir tās dizaina elements. Tagad jau ir tik daudz dažādi jumta konstrukcijas veidi, kad paliek raibs gar acīm. Savukārt, koka kopnes droši var izmantot ne tikai, kā ārējās mājas konstrukcijas elementus, bet, piemēram, var būt pielietots gan kā mūsdienīgs dizaina variants.

Slīpais vai arī plakainais jumta veids, kura tomēr ir atbilstošākā izlase?

Jumts, ko visbiežāk mēs visi redzam apkārt jau ir divslīpju jumts, šis variants izceļas ar praktiskumu, saprotamu uzlikšanu kā arī tam piemērots jebkura veida jumta segums. Populārs tagad ir arī mansarda tipa jumts, kur jau ir četras plaknes uz katru mājas pusi pa divām. Minētais tips protams ir tik ļoti pieprasīts, tā kā tiks iegūta papildus telpa. Saimniecības būvēm parasti pielietotā jumta konstrukcija ir vienas slīpnes, taču šo veidu nepielieto lielām ēkām. Interesanta un sarežģīta konstrukcija būs četrslīpju jumts. Plakanajam jumtam ir darbietilpīga kopšana, taču vienkārša jumta uzstādīšana. Jumta konstrukcija reizēm pieļauj dažādu formu savienošanu, padarot ēku pamanāmu un vēl neatkārtojamu.

Kopnes vai varbūt jumta spāres, ko tieši ņemt par pamatu?

Eksistē daudz dažnedažādu tipu konstrukcijām, kas atšķiras pēc jumta tipa vai arī pēc tā kāda veida tiks izmantots jumta segums, vai kādā veidā notiks jau jumta siltināšana. Tradicionāli izvēlās jumta spāres, bet dotais veids būs pieņemams reizēs, tad, kad notiek jumta uzstādīšana objektam tikai līdz 6 metriem. Ņemot vērā to, ka jumta spāres tiek taisītas tikai uz vietas, šis process prasa tiešām ilgu laiku un svarīga profesionālu celtnieku esamība. Savukārt kopnes tiek izgatavotas ražotnē un tad tiek atvestas gatavā veidā. Tādā veidā jumta uzstādīšana ir vienkāršs un ātrs process. Koka kopnes var tikt izmantotas ne vien dzīvojamo māju būvniecībā, taču arī lielu noliktavu un angāru jumta uzstādīšanā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *