Laivas īre vai pirkums – kā sameklēt labāko?

Home / Bez tēmas / Laivas īre vai pirkums – kā sameklēt labāko?

Sup dēļi vairumam no mums tiešām ne ar ko neatšķirsies no parastakā serfinga dēļa, pie tam šis apstāklis nemaz nav bez iemesla. 2000. gadu sākumā slavenais sērfotājs Riks Tomass piedāvāja alternatīvu, ja sērfošanai nebūs viļņu – Stand Up Paddle Boarding. Pēc viņa domām, šis variants bija tikai paņēmiens, kā uzturēt formu, uztrenēt izturību un ari līdzsvaru. Tomēr 4 gadus pēc tam, tad kad šis veids tika parādīts vienā no ASV TV kanāliem, supošana kļuva ļoti populārs sporta veids. ASV iedzīvotaji saskatīja tur lielas izredzes un centās pat supošanu padarīt par nacionālu sporta veidu. Pie mums supošana bija pieņemta ar lielu atsaucību un pielāgota Latvijas dabai, un sup izbraucieni pārvērtās par aizraujošu variantu, kad tiek plānota atpūta ar draugiem vai arī ar ģimeni.

Uz šodienu sup dēļi iedalās gan pēc paltuma, tā arī pēc garuma. Piepūšamie sup dēļi pēc to svara būs no 6-18kg. Sup dēļi ir platuma ziņā būs atrodami no 25 līdz 40 collām. Tā kā mazāks būs platums dēlim, jo smagāk būs noturēt līdzsvaru, taču šaurs dēļa platums nodrošina to, ka supošana būs ātra. Visizplatītākais dēļa platums priekš iesācēja ir 32 – 35 collas. Ar tādu platumu Jūsu sup izbraucieni var būt viegli, ērti manevrējami, bet pat dēlis nešūposies no virsū ejošā viļņa. Jo lielāks svars ir braucējam, jo platāki sup dēļi ir jāpiemeklē. Un otrādi – maza svara braucējam būs ērti uz šaurāka dēļa. Bet pēc biezuma sup dēļi ir no četrām līdz sešām collām. Jo biezāks dēlis, jo mazāk tas iegremdēsies ūdenī no slodzes uz tā. Sup dēļi ar maksimālu platumi jau ir izcili noderīgi vēsā klimatā. Un protams, vajadzīgi ir ne tikai sup dēļi, bet arī airis, lai virzītu dēli Jūsu virzienā, pavada, kas noturēs uz dēļa..

Interesanta aktīvā atpūta pie ūdens, kādi iriespējamie varianti

Ir garlaicīgas pastaigas mežā vai sporta nodarbības zālē? Tik tiešām aktīvā atpūta uz ūdens jau ir tieši tas, kas nepieciešams! Šodien šo vidi ļoti pilnveido, pie tam tiek piedāvāts noīrēt mājiņas, kar tad tiek pavadīta atpūta ar ģimeni vai draugiem. Standartā namu saimnieki nodrošina papildus pakalpojumus, piem., supošana, laivu noma vai katamarānu noma, kad blakus atrodas ezers. Dārgākas atpūtas piekritēji var izbaudīt arī tādu pakalpojumu, piemēram, kā buru jahtas noma. Turklāt bieži vien viesu namu pakalpojumu klāstā ietilpst arī velosipēdu noma. Starp citu sup izbraucieni jau ir mūsdienu modernākā lieta, un gandīz katrs ceturtais dot priekšroku šai atpūtai. Bet supošana pāraug jau par aizraušanos, šajā gadījumā lētāk ir jau nopirkt sup dēļi nekā piemēram sup noma.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *