Ārdurvis dzīvoklim vai privātmājām – dažādība, varianti kā arī piemērošana

Home / Bez tēmas / Ārdurvis dzīvoklim vai privātmājām – dažādība, varianti kā arī piemērošana

Daži īpašnieki, brīdī, kad ir meklētas ārdurvis dzīvoklim vai privātmājām, pašu atlasi uztver diezgan vieglprātīgi, par ko tad visbiežāk ir jāmaksā vēlāk. Slikta siltumizolācija, slikts izskats, viegls uzlaušanas risks, ir tas ar ko tad arī tie vēlāk saskaras.Ko tad pasākt tiem, kuri grib, lai ārdurvis dzīvoklim ilgstošu laiku iepriecinātu īpašniekus ar glītu ārpusi un izturību? Pats pirmais, būtu nepieciešams pētīt ārdurvju veidus, bet tad jau droši pētīt vairāku ražotāju preces.

Ārdurvis – kādi tad tipi pastāv?

Ārdurvju konstrukcijas tiek klasificētas pēc to materiāla, no kura viņas taisītas: koksne; metāls; stikls; pvc. Kopumā koksnes ārdurvis tiek izmantotas reti, tā kā viņas nenodrošina vajadzīgo drošības līmeni. Parasti tām sameklē pielietojumu premium klases mājās, dažādās iestādēs un vietās, pie kā ir atbalsts papildu drošības sistēmām. Visizplatītākās ārdurvis mājām būs no ozlmasīva un tās ir dārgas.
Pieprasītākās un populārākās ir Ventspils metāla durvis, kam jau ir drošība kā arī kvalitatīva siltuma izolācija. Dzelzs durvis ir grūti iekļūt un arī viņas nevar aizdedzināt. Metāls jau ir pārklāts ar dažādiem savienojumiem pret koroziju un var būt apšūts arī ar dažādiem materiāliem (MDF paneļi, plastmasa, koks utt.), tāda veida ārdurvis iespējams iekļaut jebkurā dizainā.
Alumīnija durvis, kas parasti ir bīdāma veidā, parasti izmanto garāžās un noliktavās, ka ieeja aizsargātā teritorijā un tamlīdzīgās vietās.
Stikla ārdurvis parasti tiek uzstādītas tirdzniecības centros, birojos, biznesa centros vai dažreiz dārgās privātmājās.
Plastmasas ārdurvis dzīvoklim vai privātmājai ir izvēlētas ārkārtīgi reti, tā kā nespēj nodrošināt nepieciešamo drošību un uzticamību to slēdzenēm.

Uz ko jāraugās, kad tiek izvēlētas ārdurvis privātmājām vai dzīvoklim?

Modernais būvmateriālu un būvniecības pakalpojumu tirgus ir noteikti pārsātināts jau ar piedāvājumu, kādas tad var būt ārdurvis dzīvoklim vai privātmājām. Tajā pašā brīdī var pamanīt visdažādāko cenu variācijas, dažādus izejmateriālus, diezgan dažādas slēdzenes kā arī stili. Nolemt, kādas tad durvis dzīvoklim ir piemērotākās, nebūs vienkārši. Galu galā, pasūtot ārdurvis, jāskatās:

  • drošība;
  • trokšņu absorbācijas vai siltuma izolācijas iezīmes;
  • kopējais stils;
  • izturība;
  • pieejama cenu aprēķināšana.

Ārdurvīm jābūt vienkārši lietojamām, viegli aizveramām un veramām vaļā, un jācenšas novērst iepriekš negaidīta durvju atvēršana, ja durvju slēdzene ir neaizslēgta. No konstrukcijas elementiem sevišķa uzmanība jāvērš ārdurvju vērtnēm, kopējam konstrukcijām, eņģēm un iebūvētās actiņas ierīcēm, tā arī svarīgas ir slēdzenes metāla durvīm vai pavisam cita varianta durvīm.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *