Pasaules čempionāts hokejā un UEFA Čempionu līgas fināls – jau pavisam drīz!

Home / Bez tēmas / Pasaules čempionāts hokejā un UEFA Čempionu līgas fināls – jau pavisam drīz!

Šis gads sportā ir dāsns ar fantastisku sacensību klāstu, kas priecē gan līdzjutējus, gan ekspertus. 2019.gadā jau esam paspējuši piedzīvot Pasaules čempionu rokasbumbā vīriešiem , tikko norisinājās Pasaules čempionāts biatlonā, Japānā tika organizēts Pasaules čempionāts daiļslidošanā, bet jau maijā visu Latviju pāršalks hokeja atbalstītāju saukļu vilnis, jo norisināsies Pasaules čempionāts hokejā.

Otrs notikums- grands, kurš piesistīs pamatīgu sabiedrības uzmanību, ir UEFA čempionu līgas turnīrs. Kura komanda vedīs mājās UEFA čempiona kausu? Lokāls notikums, kas priecēs šaha entuziastus, ir Latvijas čempionāts šahā apīlī.

Uzzini vairāk – https://www.diena.lv/raksts/citi/reklamraksti/tavs-vietejais-sporta-bars–optibet-14243655


UEFA Čempionu līga ir augstākā ranga futbola sacensības pasaulē, tajā cīnās nacionālo līgu čempioni.Jau 1955.gadā notika pirmais turnīrs, kad tajā sacentās 16 komandas no Ungārijas, Francijas, Portugāles, Šveices, Sāras, Rietumvācijas, Spānijas, Austrijas, Nīderlandes, Dienvidslāvijas, Skotijas, Polijas, Zviedrijas, Beļģijas, Dānijas un Itālijas. Rekordliels golu skaits tika iesists 1960.gada sezonas gala spēlē – Real Madrid uzvarēja pret Eintracht Franfurt ar 7-3. Šis rekords joprojām nav pārspēts. Vienlaicīgi, šī spēle izceļās ar to, ka tā bija komandas Real Madrid piektā UEFA turnīra uzvara. Arī šis rekords nav ticis pārspēts līdz pat šodienai.
Šogad UEFA čempionu līgas finālā gaidāmi jauni uzvarētāji. Jau 3 sezonas pēc kārtas kausu uzvarējuši spāņi Real Madrid, taču šoreiz komanda izstājusies no kandidēšanas uz kausu pēc spēles ar Ajax. 64.UEFA čempionu līgas fināls gaidāms 2019.jūnijā. Kvalifikācijas spēles risinājās jau no 2018.gada 26.jūnija līdz 29.augustam, atliek vien sagaidīt vasaras sākumu un finālspēles, lai noskaidrotu šīgada uzvarētājus.
Kā jau katru pavasari, arī šogad Latvijā tik iecienītais hokejs tiks īpaši slavēts un analizēts tieši maijā. Protams, tas saistīts ar Pasaules čempionātu hokejā. Jau 83 reizes labākās komandas sacenšas savā starpā par čempionu titulu. Čempionāta aizsākumi meklējami 1920.gadā, kad Starptautiskā hokeja federācija nolēma pirmo reizi rīkot čempionātu kā daļu no olimpiskajām spēlēm. Tā tas turpinājās līdz pat 1968.gadam. Mūsdienās tik ierastais sadalījums divīzijās un grupās aizsākās 1931.gadā, kad rezultatīvākās septiņas komandas nonāca A grupā, bet ,attiecīgi, pārējās sešas B grupā. Šo vienkāršoto sadalījumu izmantoja līdz pat 1992.gadam. Tā kā hokeja komandu kļuva arvien vairāk, tad nācās piemērot papildus iedalījumu arī divīzijās, kuru atpazīstam arī mūsdienu Pasaules čempionātā.
Šogad maijā, gluži tradicionāli, Latviju pāršalks hokeja vilnis, jo Slovākijā no 10.maija notiks Pasaules čempionāts hokejā. Par čempionāta norises vietām izvēlētas divas skaistas Slovākijas pilsētas – A grupa spēlēs Košicē, bet B grupa Bratislavā. Latvijas izlase šogad spēlēs B grupā, kurā bez Latvijas atrodas sekojošo valstu izlases: Zviedrija, Krievija, Čehija, Šveice, Norvēģija, Austrija un Itālija. A grupā šogad iekļautas Kanāda, ASV, Somija, Vācija, Slovākija , Dānija, Francija un Lielbritānija. Vērts izcelt, ka Lielbritānijas hokeja izlasei šī būs atgriešanās čempionāta elites grupā pēc 27 gadu pauzes. Latvijai šogad jāaizstāv savs gods pret Austrijas izlasi, Šveices izlasi, Itālijas izlasi, Čehijas izlasi, Krievijas izlasi, kā arī Zviedrijas un Norvēģijas izlasi. Veiksmi mūsu sportistiem!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *