Kādēļ pavasaris un vasaras sākums ir labākais laiks jauna kurināmā iegādei? Jo, gadījumā, ja kurināmais ir mitrs, tam būtu gana daudz laika izžūt līdz apkures sezonas sākumam.
Tas ir arī laiks, kad vislabāk pārnaudīt savas apkures sistēmas tehnisko stāvokli. Pavasarī kurināmo iegādāties ir visizdevīgāk, jo tiek piedāvātas labas cenas un pat atlaides, taču, ja pērkat malku, jārēķinās, ka tai būs jāžūst. Tas attiecas gan uz malku, gan granulām un briketēm. Starp citu, briketes var būt alternatīva arī parastajam kurināmajam krāsnīs.
Ieskaties arī – https://raksts.zl.lv/ak4012-sia/apkures-granulas-un-briketes-par-zemakam-cenam-neka-gaze/
KO KURINA AR BRIKETĒM UN KO AR GRANULĀM?
Apkures sistēmas veids ir tas, kas nosaka kādu kurināmo jāizvēlas. Ja briketes var izvēlēties kā kurināmo gan krāsnīm, gan apkures katliem, tad granulas var izmatot tikai speciālajos granulu katlos. Kā pareizi izvēlēties piemērotāko apkures materiālu? Visupirms kurināmajam materiālam ir jābūt sausam, jo mēs visi zinām, ka mitrums un uguns nesadarbojas pārāk produktīvi. Granūlu un brikešu kvalitāti ir viegli pārbaudīt, jo tieši kvalitāte nosaka to, cik labs būs izvēlētais kurināmais materiāls. To vislabāk var pārbaudit briketi nometot pie zemes, jo, ja tā sašķīst, tad nav bijusi gana kvalitatīvi izveidota. Jo birstošāka brikete, jo mazāk siltuma tā tur un tās lietderības koeficients ir zems. Cena briketēm un granulām par tonnu ir vidēji 120 eiro, malkas krava maksā līdzīgi, taču tā vēl ir jākrāmē un jāžāvē, savukārt briketes un granulas tiek piegādātas jau mitrumnecaurlaidīgos maisos un gatavas tūlītējai izmantošanai. Vislabāk iegādāties kantainās briketes, jo tās ilgāk gruzdēs un turēs siltumu. Briketēm ir pusotru reizi lielāka siltumspēja, tādēļ mazliet jāpieslīpē prasme krāsnas kurināšanā, lai to nepārkurinātu. Skaidru brikešu un granulu vēl viena pozitīva īpašība ir tā, ka degot tik ļoti neaizsērējas dūmvads.
KVALITATĪVAS KOKSKAIDU BRIKETES KĀ ALTERNATĪVS KURINĀMAIS MĀJOKĻOS.
Svarīgi arī saprast to, kā darbojas granulu katli un kā krāsnis. Piemēram, apkures katlos kā kurināmo izmanto tikai kokskaidu izstrādājumus, taču krāsnīs malku un briketes. Malkai ir jāžūst vismaz pāris mēnešus, protams, var nopirkt jau sausu, bet vismaz par divas reizes lielāku cenu. Briketes un granulas gruzd, tādējādi uzturot siltumu krāsnī vai apkures katlā, taču ogles, kas paliek pēc malkas kurināšanas nodziest salīdzinoši ātri. Mūsdienās malkas krāsnis kalpo kā lielisks interjera elements un alternatīvs apkures veids, kas piešķir arī īpašu noskaņu. Vairumam mūsdienās tomēr nav vēlmes pēc garas darba dienas vēl kurināt krāsni un no rīta piecelties salīdzinoši vēsās telpās.