Kolagēna ietekme uz cilvēka organismu

Home / Bez tēmas / Kolagēna ietekme uz cilvēka organismu

Ja Jūs esat veselīgas ēšanas principu piekritējs, tad bez šaubām esiet manījuši, cik tad uztura bagātinātāji kļūst pieprasīti, it īpaši kolagēns. Kas tad tiešām ir kolagēns?

Viennozīmīgi tas būtu izplatītākais olbaltums cilvēka organismā, kas tieši veicina kaulu, ādas, locītavu, nagu un arī audu elastību. Tieši tas būtu saistaudu būtība un veido vienu trešdaļu cilvēka ķermeņa olbaltumvielu un ap astoņdesmit procentu no sausās ādas masas. Vairāku faktoru ietekmē, piem., vecums un liela fiziska aktivitāte var arī iznīcināt kolagēnu. Bez tam kolagēna izsīkums, kas tad ir vēl zarnu daļa, varētu radīt pārtikas pārstrādāšanas problēmas organismā. Tāpēc visbiežāk visus pievilina kolagēna pulveris vai, piemēram, dzeramais kolagēns, mēģinot tādējādi uzturēt savu veselību.

Uztura bagātinātājs – kolagēns un arī tā varianti

Biežāk sastopamie kolagēna veidi mūsu ķermenī, saskaņā ar zinatnieku redzējumu, ir I, II, III, IV, V un X. I tips ir atrodams deviņdesmit procentos audos. Tieši tas sastopams dermā un ir nosaukts tieši par galveno kaulu sastāvdaļu. Pirmā veida dabiskais kolagēns palīdz konstruēt cīpslas, muskuļu un skeleta sistēmas saites un arī organisma iekšējos orgānus. II tips – šķiedrains. Uziets locītavās, acs radzenē. 3. tips ir zarnu, muskuļu un arī asinsvados. Ceturta tipa olbaltums veido šūnu membrānas, kuras balsta audu šūnas, piektais tips atrodas uz matu šūnu kā arī placentas virsmas, bet desmitais tips nodrošina kaulu atjaunošanos, augšanu, locītavu attīstību ka arī pārveidošanu. Tie uztura bagātinātāji satur visbiežāk dzīvnieku vides kā arī jūras produktu dabisko kolagēnu. Liellopu kolagēnu galvenokārt pārstāv II un III tips. Tas ir un būs bagāts ar glicīnu un arī prolīnu, un minētais kolagēns muskuļiem jau ir labākais risinājums. Zivju kolagēns (I, II, III tips) viegli absorbējas un arī nodrošina pareizu gremošanu. Viennozīmīgi tas ir efektīvākais proteīns, kas nodrošina atbalstu iekšējiem orgāniem, asinsvadiem, kauliem, locītavām un vēl ādai. Līdz ar to, ja tiks meklēts kolagēns ādai, matiem vai arī kolagēns muskuļiem, šajā gadījumā tas ir tieši no jūras veltēm.

Uztura bagātinātāji un kolagēns – pārdevēja un vēl sastāva izraudzīšanās

Kad pienak brīdis, ka būtu nepieciešams kolagēns, pirkt to iespējams ne vien aptiekā uz vietas, bet, protams, arī onlainā. Taču mēģiniet uzzināt daudz vairāk konkrēti par pārdevēju, kā arī viņa reputāciju, tā kā uztura bagātinātāji jau ir jāuzņem iekšķīgi. Noskaidrojiet sev, kāds būtu nepieciešams tips – kolagēns nagiem, matiem vai arī kolagēns locītavām, muskuļiem. Protams, pirms sūtīt būs vajadzīgs noskaidrot, kāda tad ir kolagēna lietošana. Vispār pastāv dzeramais kolagēns, kas jau ir gatavā formā. Tas būtu bioloģiski pieejams, pie tam ir atbilstošs pat cilvēkiem, kuri cieš no gastrīta. Tas ir viegli lietojams, un tāda lieta nemaz nav pašam jātaisa – 1 pudele jau satur ikdienas devu piecus g. Daudz ir pielietots kolagēna pulveris, kurš tad ir vienkārši sagremojams. Taču, ja šis kolagēns pirkts tiek ne pakas veidā, šajā gadījumā dzēriens būs jāsagatavo pašiem, kas ceļojumu ziņā nav īpaši ērti. Kolagēns kā kapsulas vai tapbletes būs visērtākais lietošanas veids, ko tad varat ņemt uz darbu, ceļojumā vai komandējumā. Nav noliedzams, ka, tad kad tiks meklēts kolagēns atsauksmes būs tā lieta, ko ir jāapskata vispirms, tādā veidā varēsiet atrast vispiemērotāko risinājumu sev.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *